Masaż endodermiczny

Dermomasaż warszawa

Masaż endodermiczny to połączenie intensywnego drenażu limfatycznego i masażu podciśnieniowego. W Mawawo ten zabieg wykonujemy urządzeniem Intracell, dzięki któremu możemy wzmocnić efekty wykorzystując:

 • Fale radiowe RF

 • Fale podczerwone IR

 • Kawitację

Łącząc różne techniki i technologie w trakcie jednego zabiegu nasi Klienci osiągają najlepsze rezultaty. W Intracell połączono pięć różnych metod wspomagających redukcję cellulitu, ujędrnienie skóry, modelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej, pobudzenie układu limfatycznego i modelowanie twarzy:

 

 • Drenaż limfatyczny – odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych głowic wyposażonych w rolki o różnej wielkości. Pomaga w likwidacji obrzęków, wspiera usuwanie zalegającej chłonki, pobudza układ limfatyczny, transport wody i soli mineralnych, a także relaksuje i odpręża. Drenaż limfatyczny prowadzi do wygładzenia struktury skóry poprzez pasywny ruch adipocytów, czyli głównych komórek tłuszczowych.

 • Masaż próżniowy – polega na zassaniu tkanki tłuszczowej wywołując ucisk na komórki tej tkanki oraz wspomagając jej rozkład. Dodatkowo poprawia ukrwienie skóry i drenaż limfatyczny.

 • Kawitacja – zjawisko polega na gwałtownym wytwarzaniu i zanikaniu pęcherzyków gazu w cieczy, czemu towarzyszą nagłe skoki ciśnienia, a w rezultacie wytworzenie fali uderzeniowej. Dzięki niej rozbijamy skupiska tkanki tłuszczowej oraz uszkadzamy ściany komórek tłuszczowych, które są usuwane w drodze metabolizmu.

 • Fale radiowe RF – to promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości. Jego zadaniem jest wywołanie efektu termicznego. Efekt termiczny jest wywoływany poprzez zmienne pole elektromagnetyczne, które powoduje ruch jonów znajdujących się w tkankach. Cząsteczki te wpadają na siebie w skutek czego emitowane jest ciepło. Temperatura wytworzona w skórze wynosi zazwyczaj 35-45 oC. Fale radiowe wnikają na głębokość

15-20 mm i powodują rozkład kwasów tłuszczowych i glicerolu, które następnie usuwane są w drodze metabolizmu.

 

 • Fale podczerwone IR – to również rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, ale o innej długości fali. Wnika w skórę na głębokość ok. 3 mm, a jego rola polega na obkurczeniu i poprawie sprężystości włókien kolagenowych.

 

Masaż endodermiczny można wykonywać na takie części ciała jak: brzuch, boczki, pośladki, uda, ramiona, a także twarz. W zależności od budowy danej osoby oraz efektu jaki chce ona uzyskać, podczas zabiegu stosujemy różne techniki, rozmiary głowic oraz siły fizykalne (czyli podczerwień, fale radiowe lub kawitację).

 

Przeciwwskazania:

 • Ciąża

 • Karmienie piersią

 • Zapalenie żył i choroby układu krążenia

 • Nowotwory w fazie czynnej

 • Przepuklina brzuszna

 • Niedawny poród (należy odczekać około 5 miesięcy po porodzie i około 8 miesięcy po cesarskim cięciu)

 

Jak często należy wykonywać zabieg:

Zaleca się wykonanie serii około 10 zabiegów w częstotliwości 1-2 razy w tygodniu, a następnie wykonanie zabiegu podtrzymującego efekty co 4-6 tygodni.

 

Jak długo trwa zabieg:

Najwięcej czasu trwa zabieg na uda – około 30 minut. Masaż brzucha, ramion, pleców to około 15 minut, a pośladków do 20 min.

Wykonanie masażu endodermicznego nie wymaga zastosowania specjalnego kombinezonu.

Intracell łączy w sobie kilka technik, ale jest to urządzenie dedykowane wyłącznie do masażu endodermicznego.

Pamiętajmy tylko, że dbanie o siebie, stosowanie odpowiednich kosmetyków, wykonywanie zabiegów kosmetologicznych jest ważne i pomocne, ale nie zastąpi akceptacji własnego ciała, zdrowego trybu życia, wyznaczania właściwych priorytetów. Na pewno pomoże, ale nie zastąpi :-)

 

Puławska 108/112,
02-620 Warszawa (Mokotów)

+48 533 899 331
kontakt@mawawo.pl

Godziny otwarcia:

poniedziełek - piątek: 9.00 - 21.00
sobota: 8.00 - 15.00
niedziela: nieczynne