Radiofrekwencja Mikroigłowa

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg z wykorzystaniem fali radiowej stosowany jest w celu spowalniania naturalnych procesów starzenia oraz obkurczenia włókien kolagenowych. 

Radiofrekwencja mikroigłowa w MAWAWO wykorzystuje dwa mechanizmy działania:

  • I mechanizm opiera się na mikronakłuciach wykonanych przez głowicę wyposażoną w pozłacane, sterylne cienkie igły – wprowadzaną w obszar skóry właściwej. W zależności od obszaru igieł jest od 10 do 81. Sam mechanizm nakłuwania uruchamia proces tworzenia kolagenu.
  • II mechanizm wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne (fala radiowa), które przepływając pomiędzy igłami wywołuje efekt termiczny – podgrzanie odpowiednich warstw skóry do ok 40 – 45 stopni. Podgrzewając tkanki – stymulujemy ich odnowę oraz procesy regeneracyjne skóry. Wytworzone ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych.

Czy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest bezpieczny?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest zabiegiem bezpiecznym, w MAWAWO wykonujemy go na urządzeniu z certyfikacją medyczną ARIESEA. Dla każdego klienta wykorzystujemy jednorazowe, sterylne, pozłacane głowice wyposażone w określoną dla obszaru ilością igieł. 

Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej wyposażone jest w funkcję zasysania skóry w trakcie nakłuć, co znacznie zwiększa bepieczeństwo zabiegu ze względu na dokładność w wyznaczeniu głębokości nakłuć. W trakcie zabiegu jesteśmy w stanie również dokładnie określić intensywność podgrzania tkanek i zasięg działania fali radiowej.

Ile zabiegów należy wykonać?

Terapia radiofrekwencją mikroigłową twarzy powinna być przeprowadzona w serii składającej się z 3 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni, natomiast terapia ciała obejmuje od 3-6 zabiegów co 6 tygodni. W zależności od stanu skóry, ilość zabiegów może się różnić.

Wskazania:

- lifting skóry twarzy, szyi oraz dekoltu

- redukcja luźnej, wiotkiej skóry

- wiotkość skóry na brzuchu – szczególnie po ciąży

- redukcja blizn potrądzikowych, pourazowych

- spłycanie zmarszczek i bruzd

- likwidowanie celullitu

- odmłodzenie skóry dłoni

- ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry 

- rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu

- terapia anti-aging – profilaktyka przeciwstarzeniowa

- rozjaśnienie i wzmocnienie skóry pod oczami

- redukcja rozstępów

Zalety oraz efekty zabiegu:

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej uznawany jest za jeden z wiodących w przypadku redukcji bruzd oraz zmarszczek. Zdecydowanie zaletą zabiegu jest jego mała inwazyjność i możliwość wykonywania zabiegu przez cały rok. Cechuje się niskim ryzykiem powikłań oraz krótkim okresem rekonwalescencji.

Nie powoduje łuszczenia skóry, bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i widoczne są drobne ślady po wkłuciach, które znikają w ciągu kilku dni.

Najlepsze efekty widoczne są u osób w wieku od 30 do 55 lat, co związane jest z intensywniejszą odpowiedzią skóry na wprowadzane bodźce. U osób starszych można również uzyskać bardzo dobre efekty, natomiast może wiązać się to z większą ilością zabiegów.

Puławska 108/112,
02-620 Warszawa (Mokotów)

+48 533 899 331
kontakt@mawawo.pl

Godziny otwarcia:

poniedziełek - piątek: 9.00 - 21.00
sobota: 8.00 - 15.00
niedziela: nieczynne