Henna pudrowa

Laminowanie rzęs warszawaHenna pudrowa to połączenie oczyszczania, stylizacji, regulacji, pielęgnacji oraz koloryzacji brwi.
 

Od tradycyjnego zabiegu henny różni się przede wszystkim rodzajem użytych preparatów, które poza nadawaniem zabarwienia intensywnie odżywiają skórę oraz pobudzają wzrost włosków, a także trwałością koloryzacji.

Henna pudrowa utrzymuje się na skórze do 2 tygodni, a na włoskach około 6 tygodni. Henna tradycyjna pozostaje na skórze 2-4 dni, a na włoskach ok. 2 tygodnie.

Jednak niewątpliwym atutem zabiegu jest działanie pielęgnacyjne. Henna pudrowa wykonywana jest za pomocą preparatów bogatych w ekstrakty, witaminy oraz przeciwutleniacze, które pobudzają wzrost włosków.

Jak wygląda zabieg henny pudrowej:
Zabieg rozpoczyna się od demakijażu i wykonania peelingu brwi. Następnie Stylista mapuje twarz i na podstawie wyznaczonych punktów opracowuje geometrię brwi dostosowaną do rysów twarzy. W kolejnym kroku przygotowywany jest pigment, który posłuży do koloryzacji brwi. Henna nakładana jest na skórę i włoski w kilku etapach, tak, aby uzyskać jak najbardziej naturalny i trwały efekt. Na tym etapie można nadać brwiom efekt ombre. Po zmyciu henny, na życzenie Klienta, brwi są regulowane i przycinane. Na końcu na skórę nakładane są odżywcze olejki.
 

Jak długo trwa zabieg:
Zabieg henny pudrowej trwa około 50 minut
 

Ile kosztuje Henna pudrowa:
Henna pudrowa kosztuje 80 zł, a henna pudrowa wraz z regulacją to koszt 100 zł
 

Jakie kolory henny pudrowej ma do wyboru Klient:
Dobór koloru jest w zasadzie nieograniczony. Podstawowe warianty produktów zawierają zarówno odcienie blondów, brązów, szarości i czerni, które można łączyć w dowolny sposób.

Jak długo utrzymuje się koloryzacja wykonana henną pudrową:
Henna pudrowa utrzymuje się do 2 tygodni na skórze i około 6-8 tygodni na włoskach. Trwałość koloryzacji zależy od rodzaju skóry, włosków, stosowanej pielęgnacji i ekspozycji na Słońce.

Jak przygotować się do zabiegu
Przed zabiegiem warto wykonać próbę uczuleniową. Zachęcamy do tego szczególnie osoby, które są alergikami, przystępują do zabiegu pierwszy raz, nigdy nie farbowały włosów lub są w ciąży.


Zalecenia po zabiegu:
1. Nie przemywamy brwi przez 24 h od momentu wykonania zabiegu
2. Przez 48 h nie wykonujemy demakijażu kosmetykami zawierającymi silne detergenty, stworzonymi na bazie olejów oraz przeznaczonymi do usuwania wodoodpornego makijażu
3. Unikamy dotykania obszaru brwi
4. Unikamy wykonywania mocnych peelingów na brwi
5. Unikamy ekspozycji na słońce 


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu henny pudrowej:
1. Pozytywna reakcja w próbie uczuleniowej
2. Stany zapalne i alergiczne skóry powiek, okolic oczu i brwi
3. Choroby bakteryjne i wirusowe
4. Urazy skóry okolic brwi
5. Łuszczyca skóry okolic brwi
6. Infekcje oczu
6. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników
7. Botox i wypełniacze (należy odczekać 2 tygodnie)
8. Miesiączka, ciąża, laktacja, antykoncepcja hormonalna mogą wpływać na trwałość koloryzacji 

Puławska 108/112,
02-620 Warszawa (Mokotów)

+48 533 899 331
kontakt@mawawo.pl

Godziny otwarcia:

poniedziełek - piątek: 9.00 - 21.00
sobota: 8.00 - 15.00
niedziela: nieczynne