Depilacja woskiem

DEPILACJA WOSKIEM

Depilacja woskiem to szybki zabieg, który umożliwia pozbycie się niechcianych włosów na dowolnej partii ciała. Efekty zabiegu utrzymują się aż do trzech tygodni!
Mechanizm zabiegu jest dość prosty- na odpowiednio przygotowaną skórę aplikuje się wosk, do którego przyklejają się włosy. Podczas energicznego oderwania wosku, włoski zostają wyrwane.
W MAWAWO pracujemy na kultowym wosku Lycon, który efektywnie wyrywa zbędne owłosienie bez podrażniania skóry, a zawarte w nim olejki i wyciągi roślinne dodatkowo koją i pielęgnują skórę.

Do depilacji używamy wosku miękkiego (paskowego) oraz twardego (bezpaskowego). Wosk miękki używamy do depilacji dużych partii ciała (nogi, ramiona, plecy), gwarantuje to sprawną i dokładną pracę. Wosk twardy jest przeznaczony do wrażliwych i małych partii ciała (twarz, pachy, bikini), ponieważ umożliwia precyzyjną pracę na niedużych powierzchniach i jest bardzo łagodny dla naskórka.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji woskiem
•    zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne w okolicy zabiegowej
•    retinoidy doustne i miejscowe
•    wszelkie choroby skóry w okolicy zabiegowej (w tym trądzik)
•    aktywna łuszczyca
•    infekcje ogólnoustrojowe
•    nowotwory skóry
•    alergia na składniki wosku
•    rany w okolicy zabiegowej
•    skłonność do bliznowców
•    zabiegi chirurgiczne w obrębie zabiegowym i  świeże blizny (+ 3 miesiące po wygojeniu)

Przygotowanie do zabiegu
TWARZ: odstawić minimum tydzień przed zabiegiem preparaty złuszczające, kwasy, retinol, dbać o nawilżenie skóry oraz fotoprotekcję.
CIAŁO: zrobić peeling 2-3 dni przed zabiegiem, unikać ekspozycji na słońce, nie nakładać kremów i balsamów w dniu zabiegu. Należy dobrać termin zabiegu tak, by włosy miały około 0,7-1 cm, taka długość jest najbardziej optymalna do depilacji woskiem. Zbyt krótkie włosy mogą być oporne na przyklejenie się do wosku, a zbyt długie utrudniają wykonanie zabiegu, depilacja jest bardzo bolesna i niesie za sobą ryzyko pojawienia się krwiaków oraz uszkodzenia naskórka.

Jak często należy wykonywać zabieg:
Zazwyczaj odstępy zabiegowe wynoszą około 3 tygodni, kolejną depilację woskiem można wykonać, gdy odrośnie duża część włosów, a same włosy będą miały optymalną długość 7-10 mm.

Jak długo trwa zabieg:
Zabieg trwa od 15 minut (regulacja brwi, depilacja wąsika) do godziny (depilacja nóg) w zależności od wielkości depilowanej partii ciała.

Puławska 108/112,
02-620 Warszawa (Mokotów)

+48 533 899 331
kontakt@mawawo.pl

Godziny otwarcia:

poniedziełek - piątek: 9.00 - 21.00
sobota: 8.00 - 15.00
niedziela: nieczynne