BioRePeel

BioRePeel

BioRePeel to włoski peeling kwasowy o działaniu biostymulującym.
Jego działanie to przede wszystkim głęboka rewitalizacja skóry, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry, redukcja zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry, redukcja przebarwień, rozjaśnienie (BioRePeel można stosować na różnych partiach ciała, nie tylko na twarzy!), obkurczenie porów, seboregulacja i ograniczenie nadmiernego łojotoku. 


Peeling jest dwufazowy, w części hydrofilowej zawiera m.in. stymulujący kwas trójchlorooctowy, nawilżający kwas laktobionowy, seboregulujący kwas salicylowy, witaminy: C i B2, aminokwasy glicynę, prolinę, hydroksyprolinę, argininę oraz kwas gamma-aminomasłowy, który swoją popularność uzyskał dzięki efektowi „botox-like”-GABA jest hamującym neuroprzekaźnikiem, dzięki czemu łagodzi napięcie twarzy i wygładza zmarszczki.

Faza lipofilowa zawiera w swoim składzie skwalen i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochraniać warstwę hydrofilową przed utlenianiem oraz stabilizują formulację preparatu, a także poprawiają komfort podczas zabiegu.

Jak długo trwa zabieg:
Zazwyczaj cała procedura trwa około 40 minut.

Jak wygląda skóra po zabiegu?
Zazwyczaj skóra jest lekko zaróżowiona, jednak nie jest to reguła-część klientek reaguje nieco mocniej, inne praktycznie w ogóle. Zaróżowienie znika w ciągu kilku godzin.
W ciągu 2-3 dni od zabiegu można zauważyć delikatne, płatkowe łuszczenie skóry i napięcie, natomiast nie utrudnia to normalnego funkcjonowania.

Z czym łączyć zabieg?
Kwasy biostymulujące rewelacyjnie uzupełniają się z mezoterapią mikroigłową, która umożliwia im głębszą penetrację oraz działania na poziomie skóry właściwej.
Trzeba się liczyć z silnym szczypaniem podczas zabiegu oraz dłuższą rekonwalescencją.

Przeciwwskazania:
•    Ekspozycja skóry na słońce
•    Alergie skórne
•    Aktywna opryszczka
•    Skłonność do powstawania bliznowców
•    Stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie powierzchni poddanej eksfoliacji (do 2 miesięcy)
•    Ciąża i karmienie piersią
•    Skóra podrażniona, uszkodzona
•    Doustna terapia retinoidami – do 6 miesięcy po zakończonej terapii
•    Retinoidy miejscowe- w zależności od czasu stosowania można wykonać zabieg w ciągu 2-6 tygodni po odstawieniu
•    Samodzielne stosowanie kwasów (opowiedz o swojej pielęgnacji kosmetolog, by mogła ocenić bezpieczeństwo wykonania zabiegu lub odpowiednio dobrać jego termin)
•    Doustna, długotrwała terapia sterydami
•    Choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)

Zalecenia pozabiegowe:
Należy unikać ekspozycji na słońce i stosować kremy z wysokim filtrem SPF50. Po zabiegu nie wolno również wystawiać skóry na mróz.
Zaleca się silne nawilżanie skóry, zwiększoną higienę (jednorazowe ręczniki do twarzy, czysta poszewka na poduszkę, unikanie przytulania się twarzą do zwierząt domowych, niedotykanie twarzy telefonem etc.). Warto zrezygnować z makijażu na minimum 2-3 dni.
Nie zalecamy testowania nowych kosmetyków podczas serii zabiegów BioRePeel lub innych kwasów.

Puławska 108/112,
02-620 Warszawa (Mokotów)

+48 533 899 331
kontakt@mawawo.pl

Godziny otwarcia:

poniedziełek - piątek: 9.00 - 21.00
sobota: 8.00 - 15.00
niedziela: nieczynne