Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry substancji aktywnych za pomocą ostrzykiwania. Stosowana jest w celu opóźnienia starzenia, rewitalizacji i odżywienia skóry, a także w przypadku stymulacji i regeneracji korzeni włosa. Mezoterapia igłowa może być wykonywana na prawie każdym obszarze ciała, również na delikatnej okolicy oczu. Zabieg stosuje się w celu opóźnienia starzenia, redukcji płytkich zmarszczek i zmarszczek mimicznych, wygładzenia, głębokiego odżywienia i nawilżenia, rewitalizacji, wyrównania kolorytu, redukcji przebarwień, spłycenia blizn, również potrądzikowych, rozjaśnienia skóry pod oczami, napięcia skóry szyi i dekoltu, a także odżywienia skóry głowy i przeciwdziałaniu łysienia. Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej znanych, sprawdzonych i skutecznych zabiegów stosowanych do rewitalizacji skóry.

 

Mezoterapia igłowa wykazuje wysoką skuteczność, nieporównywalną do stosowania kosmetyków, ponieważ preparat zostaje wprowadzony głęboko, nawet do 4 mm w głąb skóry, dokładnie tam gdzie chcemy. Dodatkowym atutem jest czas przebywania substancji aktywnej w komórkach. Ale to nie jedyna zaleta mezoterapii igłowej. Gęsto wykonane nakłucia silnie stymulują produkcję elastyny, kolagenu i fibroblastów.

Substancje aktywne używane w mezoterapii igłowej to głównie: kwas hialuronowy, witaminy A, C, E i inne, minerały, koenzymy, aminokwasy, kwasy nukleinowe i peptydy.

W jakim wieku można wykonywać zabieg mezoterapii igłowej:

Najwięcej osób ze wskazaniami do zabiegu jest po 30. roku życia. Niemniej jednak sam zabieg można wykonywać już po 25 roku życia. Preparaty są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry.

Ile zabiegów i jak często należy wykonać:

Najlepiej jest zacząć od serii około 4-6 zabiegów wykonanych co 10-14 dni. Następnie, dla utrzymania efektu, dobrze jest powtarzać zabieg co 2-4 miesiące.

Jak wygląda zabieg:

Na początku wykonywany jest dokładny demakijaż. Na oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę nakłada się maść znieczulającą na bazie lidokainy. Po około 30 minutach rozpoczyna się ostrzykiwanie, które dla obszaru twarz-szyja-dekolt trwa około 30-45 minut. Na końcu na twarz aplikowany jest łagodzący żel z arniki.

Ile czasu trwa zabieg:

Samo ostrzykiwanie, w zależności od obszaru ciała, trwa około 20-30 minut. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na znieczulenie, czyli około 30 minut. 

Ile czasu trwa rekonwalescencja:

Bezpośrednio po zabiegu na skórze są widoczne miejsca po wkłuciach i najlepiej udać się do domu. Jeżeli ktoś decyduje się na zabieg pierwszy raz to zalecamy wykonać go w piątek, tak aby poobserwować jak szybko skóra się goi. Jednak w wielu przypadkach jest tak, że po nocy skóra dochodzi do siebie na tyle, że ewentualne ślady są mało widoczne.

W zależności od metody podania preparatu do skóry oraz ilości nakłuć wyróżnia się trzy rodzaje mezoterapii: igłową, mikroigłową i bezigłową.

Mezoterapia mikroigłowa:

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w kartridże/rollery o różnych długościach igieł. Długość i ilość igieł dobierana jest na podstawie obszaru ciała, który ma być poddany zabiegowi, kondycji oraz grubości skóry i wieku Klienta. W trakcie zabiegu na skórę aplikowana jest profesjonalna ampułka, dobrana do indywidualnych potrzeb.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Nietolerancja lub alergia na którąkolwiek substancję aktywną
  • Predyspozycje do blizn przerostowych lub zaburzeń pigmentacyjnych
  • Wysoce aktywne procesy autoimmunologiczne
  • Poważne zaburzenia sercowo – naczyniowe i metaboliczne
  • Ostre zakażenia wirusowe lub bakteryjne
  • Ostre stany zapalne skóry
  • Padaczka

Puławska 108/112,
02-620 Warszawa (Mokotów)

+48 533 899 331
kontakt@mawawo.pl

Godziny otwarcia:

poniedziełek - piątek: 9.00 - 21.00
sobota: 8.00 - 15.00
niedziela: nieczynne